Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП схвалив на своєму засіданні 16 жовтня законопроект №2236-2 про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії», в якому пропонується знизити граничні ціни (price cap) на ринку «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР).
Про це на своїй сторінці Facebook повідомила екс-народний депутат Вікторія Войцицька.

Зокрема, для торгової зони «ОЕС України» для годин максимального навантаження на рівні 95%, а для торгової зони «Острів Бурштинської ТЕС» для годин максимального навантаження на рівні 90% від граничної ціни визначеної на дату набрання чинності цим законом, визначеної в порядку, встановленому регулятором.

За словами голови комітету Андрія Геруса, прийняття таких змін дасть можливість знизити кінцеву вартість електроенергії для промислових споживачів на 10 коп/кВт-год.

Як повідомляв ExPro, 20 серпня Андрій Герус заявив, що одним із факторів, який сприятиме здешевленню електроенергії, має стати зміна price caps (граничного обмеження) на внутрішньодобовому ринку (ВДР) та ринку «на добу наперед» (РДН).

В свою чергу, ПАТ «Донбасенерго» заявляє, що зниження цінових обмежень на РДН/ВДР є неприпустимим, а таке явище поставить під загрозу існування теплової генерації через збитковість виробництва електроенергії.

24 червня НКРЕКП внесла зміни до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, в яких регулятор передбачив методику розрахунку граничних цін на згаданих сегментах ринку та зобов’язав «Оператора ринку» розрахувати та опублікувати їх до 26 червня.

Граничні ціни будуть діяти протягом 9 перших місяців функціонування ринку. Граничні ціни: для періоду доби з мінімальним навантаженням (в період 00:00-08:00 та 23:00-24:00) — 959,12 грн/МВт-год; для годин із максимальним споживанням (з 08:00 до 23:00) — 2048,23 грн/МВт-год.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.